Szkoła Podstawowa nr 1 w Wołowie

PROJEKT CZYTELNICZY W NASZEJ BIBLIOTECE

"POCZTAJ MI PRZYJACIELU"

 

Przez cały październik, jak co roku, realizowaliśmy projekt "Poczytaj mi, przyjacielu". Jest to program zainicjowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, w ramach którego gimnazjaliści czytają książki najmłodszym, czyli we wszystkich klasach I-III. Na spotkania  wybierałyśmy najnowsze książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, m.in.: Niesamowite przygody 10 skarpetek…, Moje-nie moje, Działka dziadka działkowicza, Kapelusz pani Wrony, Rany Julek!, Był sobie pies, Nelly Rapp,…

Czy warto kontynuować program „Poczytaj mi, przyjacielu” w przyszłym roku szkolnym? Oczywiście! Możemy się wiele nauczyć, integrujemy się, kształtujemy nawyk czytania i lepiej czytamy, rozwijamy wyobraźnię. Ale też przezwyciężamy nieśmiałość, uczymy się odpowiedzialności i cierpliwości przez kontakt z małymi dziećmi.

Lektorkami były uczennice klas II gimnazjum: Iza Buraczyńska, Nina Burdzy, Asia Filipowicz, Martyna Gacek, Wiktoria Grodzka, Weronika Staszczyk, Natalia Szechnicka,  Asia Winiarska.