Budujemy sztuczne akwarium

Sztuczne akwarium w szkole. Praca techniczna na kółku przyrodniczym.

Pomysł założenia w szkole akwarium zrodził się w głowach i sercach naszych już dawno. Jednakże z różnych przyczyn (technicznych i finansowych) uznaliśmy że na prawdziwe akwarium nie jesteśmy jeszcze gotowi. Ale nie poddaliśmy się. Koło przyrodnicze postanowiło wykonać  model akwarium. Wyzwanie było wielkie, a projekt nie łatwy do zrealizowania.

Aranżacja akwarium to przede wszystkim wyobraźnia. Najlepiej jest stworzyć sobie obraz, poszukać inspiracji i dopiero zabierać się do pracy. Uczniowie pod kierownictwem p. D. Grabowskiej przygotowali niezbędne materiały potrzebne do wykonania akwarium, a następnie krok po kroku realizowali swoje działania. Przy okazji odbywało się wiele rozmów dotyczących roślin akwariowych, rybek, sprzętu jaki potrzebny jest podczas zakładania akwarium oraz samych warunków jakie muszą panować w środowisku wodnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmów żywych.

Ostatecznie udało się. Akwaria a raczej ich modele  stoją w pracowni przyrodniczej. Upiększają klasę i są dowodem jak z niczego można coś zrobić.