Festiwal Nauki

16 grudnia w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki. Była to inicjatywa uczniów gimnazjum, którzy chcieli zaprezentować swoją pracę, jaką wykonali podczas realizacji projektu gimnazjalnego. Wraz z opiekunami projektu na korytarzu i w bibliotece przygotowali trzy stanowiska, przy których przedstawiali przygotowane przez siebie eksperymenty. Widzami byli uczniowie klas I – III szkoły podstawowej. Pierwsza grupa przedstawiła doświadczenia z wodą, druga grupa modele dzięki którym można łapać wodę deszczową. Na podsumowanie ostatnia grupa w bibliotece przedstawiła dzieciom kilka propozycji oszczędzania wody oraz krótki dwa filmiki: „Oszczędzaj wodę!”; „Niezwykła podróż kropelki”.

Projekty uważamy za zrealizowane. Forma ich prezentacji spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów jak i nauczycieli. Choć było dużo zamieszania i pracy podczas przygotowywania festiwalu, to jest to ciekawa propozycja na przyszłość, która uczniów uczy współpracy, organizacji, przełamywania nieśmiałości, autoprezentacji, dzielenia się wiedzą z innymi.