Wycieczka do Hydropolis

3 listopada br. uczniowie klas piątych w ramach realizacji projektu „Nie lej wody” udali się na wycieczkę do Hydropolis we Wrocławiu  – jedynego w Polsce centrum wiedzy o wodzie.

Wystawa HYDROPOLIS znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m².  Podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.

Uczniowie byli zachwyceni.  Dowiedzieli się m.in., że ilość wody na Ziemi jest niezmienna od milionów lat. Zapoznali się z procesami, w których bierze udział– od funkcji pełnionych w ludzkiej komórce po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi. Hydropolis to magiczne miejsce, do którego z pewnością powrócimy .