Awatary w świecie wirtualnym

Awatary w świecie wirtualnym.  Zajęcia komputerowe w klasach I-III dotyczące bezpieczeństwa.

Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach komputerowych dotyczących bezpieczeństwa w Internecie. Mottem przewodnim były maski – AWATARY, które uczniowie przynieśli na zajęcia, a które wcześniej tworzyli na specjalnie zorganizowanych w szkole warsztatach. Podczas zajęć nauczyciele informatyki uczulili dzieci na różne niebezpieczeństwa jakie mogą ich spotkać podczas zabawy w sieci. Lekcje zostały wzbogacone o krótkie filmiki udostępnione na stronie www.sieciaki.pl.

Awatary reprezentują uczestnika w świecie wirtualnym. Są używane na forach dyskusyjnych lub w grach komputerowych oraz rzeczywistości wirtualnej.

Użytkownicy mogą nadać awatarowi – swojemu wirtualnemu wizerunkowi – imię i nazwisko lub nick oraz modelować jego wygląd wybierając m.in. kolor włosów, fryzurę, kolor oczu, wzrost, wagę, sylwetkę, ubranie, płeć oraz cechy psychofizyczne wpływające na zachowanie awataru.