UCZYMY RATOWAĆ I POBIJAMY REKORD W RKO

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz kolejny zorganizowała akcję bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. 16 października 2015r z okazji „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” , również nasi gimnazjaliści  pokazali, że potrafią udzielać pierwszej pomocy i przez pół godziny prowadzili resuscytację na fantomach ćwiczeniowych. Cykl 30 uciśnięć klatki piersiowej i dwóch wdechów może uratować komuś życie.W naszej szkole akcję prowadziliśmy na dwóch fantomach co umozliwiło właczenie do nauki wiekszej ilości osób. Zgodnie z ogólnopolskim regulaminem cała akcja rozpoczeła sie punktualnie o godzinie 12.00 a zakończyła po 30 minutach.Uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej gdzie pod czujnym z nauczycieli wychowania fizycznego którzy byli orgnizatorami akcji oraz wychowawców uczyli się RKO a jednocześnie pobijali ogólnopolski rekord.Nasz rekord to 111 osób wykonujacych RKO w ciągu 30 minut.Akcja bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej została zorganizowana w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, który jest prowadzony przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od 2006 roku.Ponad 1040 instytucji z całej Polski uczestniczyło w próbie bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób organizowanej przez Fundację WOŚP. Liczba ta wskazuje na to, że ponownie udało się ustanowić imponujący wynik, który ogłoszony zostanie po 20 października 2015 roku.