Po raz drugi w Holandii

W ramach programu Erasmus+ gościliśmy po raz drugi w Holandii. Grupa 21 uczniów z klas 3 gimnazjum oraz 8 szkoły podstawowej wraz z opiekunami - p. J. Iłowskim oraz p. T. Jarosem wzięła udział w wymianie międzynarodowej organizowanej przez holenderską Stedelijke Scholen Gemeenschap z Nijmegen. Razem z nami w projekcie udział wzięły szkoły z Hiszpanii, Włoch, Węgier, Rosji oraz Słowenii. W ciągu dziesięciu dni uczestniczyliśmy w zajęciach na terenie szkoły - artystycznych, sportowych, ale także debatach o tematyce ochrony środowiska czy emigracji (oczywiście wszystko po angielsku :)). Odbyły się także bardziej rozrywkowe imprezy - dyskoteka w słynnym klubie Doornroosje czy występy artystyczne wszystkich biorących w wymianie szkół w teatrze miejskim Stadsschouwburg. Oprócz tego nasi uczniowie zwiedzili Amsterdam oraz słynny skansen Zaanse Schans. Odbyły się także indywidualne wycieczki organizowane przez rodziców naszych holenderskich pratnerów np. do Rotterdamu czy Hagi. Zebraliśmy mnóstwo niezapomnianych wrażeń, wspomnień, nowych przyjaźni. Było to także wielkie wyzwanie, któremu udało nam się sprostać :)