Wycieczka do Drezna

Wycieczka do Drezna i Szwajcarskiej Saksonii

24-25.10.2019r. odbyła się 2-dniowa wycieczka do Drezna i Szwajcarskiej Saksonii, w której uczestniczyli uczniowie uczęszczający na zajęcia projektowe z języka niemieckiego oraz klasa VII a. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Drezno m. in. katedrę katolicką Hofkirche, Operę Sempera, kościół Najświętszej Marii Panny, barokowy pałac Zwinger ze słynną Galerią Starych Mistrzów oraz wystawą porcelany chińskiej i miśnieńskiej, deptak Prager Strasse i galerię Altmarktgalerie, podziwialiśmy widok na Łabę i centrum miasta z Tarasów Brühla.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od Twierdzy z czasów Saskich – Koenigstein, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych punktów widokowych. Następnie ruszyliśmy do Bastei, gdzie podziwialiśmy skalne baszty w przełomowej dolinie Łaby oraz kamienny most widokowy z przepięknym widokiem na rzekę i okoliczne góry. Ostatnim punktem na naszej trasie był usytuowany na szczycie wygasłego wulkanu zamek Stolpen, który należał do Augusta II Mocnego (miejsce więzienia Hrabiny Cosel). Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej wycieczki!