X EDYCJA AKCJI "MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA" - WROCŁAW 2019

"Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” to społeczna akcja pod patronatem Telewizji Wrocław. W ciągu 10 lat jej trwania tysiące uczniów dolnośląskich szkół zaangażowało się w ratowanie polskich cmentarzy na wschodzie. Udało się wyremontować m.in. nekropolie w Drohobyczu, Berdyczowie i Żytomierzu.  Na wschód jedzie  grupa dolnośląskich wolontariuszy  w tym także uczniowie i dorośli z naszej gminy. Takie akcje jak ta są ważne i potrzebne, żeby czas nie zatarł śladów polskości na Kresach. Organizatorzy akcji podziękowali za pomoc koncertem na wrocławskim rynku. Do wrocławskiego Rynku przyjechały poczty sztandarowe z wielu szkół Dolnego Śląska, aby zaświadczyć o swoim przywiązaniu do polskiej historii i tradycji. Naszą gminę reprezentowały poczty ze szkół Wołowie(SP nr1, SP nr2), Starym Wołowie i Lubiążu.

Skład naszego szkolnego pocztu : K.Mucha, W.Staszczyk, M.Siuba, A.Owczarczak, J.Szczepny, Sz.Fąfara, opiekun J.Lis