OBCHODY 100-lecia NIEPODLEGŁOŚCI W KLASACH I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Uczniowie klas I- III 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę obchodzili bardzo uroczyście.  Dnia 8 listopada dzieci uczestniczyły w PRZEGLĄDZIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ, gdzie każda z klas śpiewała wybraną przez siebie pieśń. Przez 2 tygodnie na korytarzu szkolnym można było obejrzeć wystawę albumów MOJA MAŁA OJCZYZNA. Sale lekcyjne i korytarz szkolny były udekorowane w barwach narodowych, a w klasach , podczas zajęć, odbyły się pogadanki " Co to znaczy być patriotą?". Dzieci z klasy 2A wzięły udział w projekcie” 100 wyjątkowych miejsc dla NIEPODLEGŁEJ”. Swoje miasto przedstawiły w formie kartki do przewodnika turystycznego.  Klasa 2 B realizowała projekt "100 kartek na 100-lecie niepodległości". Otrzymane pocztówki ze szkół z całej Polski niemal całkowicie zapełniły klasową mapę naszego kraju. Dzieci nauczyły się adresować pocztówki i pisać pozdrowienia 9 listopada o godz. 11.11 najmłodsi uczniowie szkoły wspólnie zaśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego. Wszystkie dzieci przyszły do szkoły w strojach galowych. Z dumą nosiły biało - czerwone kotyliony." Tego samego dnia dwóch uczniów klasy 2 B odebrało w Wołowskim Ośrodku Kultury nagrody za prace plastyczne wykonane na powiatowy konkurs "W pogoni za wolnością" . Organizatorem konkursu była Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna. Jakub Buszkiewicz zdobył II miejsce w powiecie za zilustrowanie postaci papieża Jana Pawła II, a Bartosz Świderski wyróżnienie za portret Józefa Piłsudskiego.