Zajęcia z robotyki dla uczniów z wymiany polsko-holenderskiej

22.03.19r. odbyły się w naszej szkole zajęcia z robotyki dla polsko-holenderskiej młodzieży uczestniczącej w wymianie w ramach projektu Erasmus. Nasi nauczyciele: pan Paweł Ryszczuk, pani Agnieszka Łysoń oraz pani Edyta Niwińska pod okiem metodyka z PCEiPP-P w Wołowie pana Zenona Pędziwiatra przygotowali ciekawe zajęcia z programowania robotów mBot. Uczniowie sterowali robotami, tworzyli proste programy zmuszając robota do poruszania się według wyznaczonej trasy, wbijali piłeczki pingpongowe do bramek. Rozegrali także mecz, w którym zawodnikami były roboty. Na koniec młodzież mogła zobaczyć, jakie możliwości ma inny model robota - Ultimate Robot Kit 2.0. W zajęciach uczestniczyła także Pani Dyrektor Urszula Wojtyło oraz opiekunowie grup.