NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

W kwietniu 2017 roku z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (NPRCz) nasza szkoła – jeszcze jako Zespół Szkół - otrzymała dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej.  Tytuły wybieraliśmy po wielu konsultacjach z uczniami (Ogólnoszkolne Wybory Książek), nauczycielami i rodzicami a także paniami z biblioteki miejskiej i pedagogicznej. Cenną wskazówką  były wypowiedzi uczniów na temat ich zainteresowań przekazywane podczas rozmów i porad czytelniczych w bibliotece. Zakupione zostały lektury, literatura popularnonaukowa, biografie i literatura piękna obejmująca najbardziej popularne gatunki tj. powieści obyczajowe i historyczne, kryminały i sensacje, fantastykę, horrory. W szkolnych zbiorach znalazły się też audiobooki i komiksy. W sumie zakupiono dla szkoły podstawowej – 795 książek i dla gimnazjum – 866 . Akcja wspierania czytelnictwa to również szereg imprez popularyzujących czytanie i książki, których celem jest rozbudzenie potrzeby czytania. Zachęcamy do lektury i mamy nadzieję, że każdy w zbiorach biblioteki znajdzie dla siebie coś interesującego!Oto jako zaproszenie  kilka zdjęć z wystawy niektórych książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.