99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W WOŁOWIE

POCZTY SZTANDAROWE Z NASZEJ SZKOŁY WZIĘŁY UDZIAŁ W OFICJALNYCH UROCZYSTOŚCIACH GMINNYCH ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Wołowie w 2017 r. rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. K. Boromeusza. Podczas mszy obecne były poczty sztandarowe  wszystkich szkół , oraz służb mundurowych oraz stowarzyszeń i organizacji z Gminy Wołów. Na uroczystość przybyło wiele oficjalnych delegacji. Wśród nich były między innymi delegacje: Urzędu Miejskiego oraz  Kompania Honorowa Wojska Polskiego z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Po mszy świętej poczty sztandarowe wraz z  wszystkimi uczestnikami obchodów przeszły pod pomnik Bohaterów Wojska Polskiego, gdzie miała miejsce oficjalna uroczystość. Wszystkich przybyłych przywitał burmistrz Dariusz Chmura. Zwieńczeniem uroczystości było oddanie salwy honorowej przez Kompanię Honorową WP. Po złożeniu kwiatów przez wszystkie delegacje, zgromadzonych gości zaproszono do wołowskiego Liceum Ogólnokształcacego na drugą część uroczystości, gdzie o godzinie 19:00 rozpoczęła się artystyczna część obchodów Narodowego Święta Niepodległości zorganizowana w tym roku przez nauczycieli i uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Wołowie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: A.Owczarczak, N.Matusiak, J.Winiarska, P.Jodłowski, J.Szczepny, S.Janus

Nauczyciele biorący udział w uroczystościach : p. U.Wojtyło, p. D.Grabowska, p. R.Jodłowska, p. J.Lis