„Czytanie łączy pokolenia i … Europę”

W lutym i marcu w klasach I-III szkoły podstawowej odbyły się zabawy ze słowem pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia i … Europę” w ramach projektu „Dlaczego warto znać literaturę z krajów Unii Europejskiej”.

Wyprawę do krainy wyobraźni zapoczątkowało głośne czytanie książki z Finlandii : Rysio Raper i straszna kiełbasa- autor Nopola Sinikka. Uczniom przypomniano, gdzie Finlandia jest na mapie, stolicę, flagę i z czego jest znana (np. św. Mikołaj, fiordy, sauna, Nokia-telefony i smartfony…).

A potem były : Baśnie braci Grimm (Niemcy), Baśnie CH.Perrault (Francja), Przygody detektywistyczne Lassego i Mai (Szwecja), Magiczne drzewo, Pan Kuleczka, Bzyk Brzęk (Polska).  Uczniom czytali zaproszeni goście:

nauczyciele emeryci, mamy, tatowie oraz babcie.

Zapraszamy dorosłych do wspólnego czytania, bo ciąg dalszy nastąpi…