100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - UROCZYSTOŚCI W NASZYM MIEŚCIE

POCZET SZTANDAROWY Z NASZEJ SZKOŁY BRAŁ UDZIAŁ W OFICJALNYCH UROCZYSTOŚCIACH GMINNYCH ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Wołowie w 2018 r. rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. Wawrzyńca. Podczas mszy obecne były poczty sztandarowe  wszystkich szkół , służb mundurowych oraz stowarzyszeń i organizacji z Gminy Wołów. Na uroczystość przybyło wiele oficjalnych delegacji. Wśród nich były między innymi delegacje: Urzędu Miejskiego oraz  Kompania Honorowa Wojska Polskiego z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Po mszy świętej poczty sztandarowe wraz z  wszystkimi uczestnikami obchodów przeszły pod pomnik Bohaterów Wojska Polskiego, gdzie miała miejsce oficjalna uroczystość. Zwieńczeniem obchodów było oddanie salwy honorowej przez Kompanię Reprezentacyjną Garnizonu Wrocław oraz złożenie wieńców i wiązanek przez uczestników uroczystości.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: A.Owczarczak, O.Kędzierska, W.Staszczyk, D.Madej,  P.Jodłowski, J.Szczepny