Marsz kapeluszy

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB STARSZYCH – MARSZ KAPELUSZY

1 pażdziernika 2018r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. W tym dniu uczniowie klas 1-3 i 6a wzięli udział w MARSZU KAPELUSZY, którego celem było przełamanie stereotypów dotyczących ludzi starszych i starzenia się, a także podkreślenie, jak ważną rolę w życiu młodego człowieka odgrywają seniorzy. Do Marszu zaprosiliśmy chętne babcie i dziadków. Obowiązkowym nakryciem głowy był kapelusz jako atrybut seniora. Uczniowie przemaszerowali ulicami Wołowa pod Ratusz, gdzie przywitał ich pan Burmistrz Dariusz Chmura. Dzieci miały okazję nie tylko zwiedzić siedzibę władz miejskich, ale także zadać wiele pytań panu Burmistrzowi związanych z naszym miastem. Impreza bardzo nam się podobała i już czekamy na kolejną, trzecią edycję!