Maluchy o bezpiecznych feriach - również w Internecie

Przed samymi feriami uczniowie klasy III SP przygotowali apel dotyczący bezpieczeństwa podczas ferii. W związku z powyższym uczniowie przypomnieli wszystkim zgromadzonym podstawowe zasady bezpieczeństwa jakie należy zachować w tym okresie. Mottem przewodnim było „Pamiętaj zawsze należy zachować zdrowy rozsądek i ostrożność!”

Podczas apelu również, w formie krótkich rymowanek, przedstawiono kilka wskazówek korzystania z Internetu:

• Pamiętajcie dzieci, że sieć to rzecz przyjemna, lecz gdy ktoś twój komputer zaatakuje to być może twój dysk twardy skasuje.
  • Internet rzecz fajna, całkiem niebanalna. Pamiętaj jednak o wadach – nie wiesz z kim gadasz!
  • Pomyśl kolego, czy Twój obrazek nie obraża bliźniego?
  • Internet fajna sprawa, do rozmowy też się nada, ale mów stanowczo  „nie” gdy ktoś fotkę twoją chcę.