Kolejne lekcje o ochronie danych

Czy uczeń I lub II klasy Szkoły Podstawowej wie cokolwiek o ochronie danych osobowych? Już tak! W naszej szkole odbyły się kolejne zajęcia, w których najmłodsi uczniowie zdobywali wiedzę na temat ochrony swoich danych. Dzieci chętnie oglądały filmiki ukazujące zagrożenia w sieci oraz wskazywały, jak ich uniknąć.
Również uczniowie klas IV-VI mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat ochrony danych w sieci ucząc się np. prawidłowego zakładania haseł, loginów i bezpiecznego logowania. Podczas rozmów poruszaliśmy także tematy związane z bezpieczeństwem własnego wizerunku oraz wykorzystywaniem wizerunku innej osoby bez jej zgody. Nie zabrakło również pogadanki na temat bezpieczeństwa w kontaktach z innymi użytkownikami sieci. Mamy nadzieję, że przedstawione informacje na długo zostaną w pamięci naszych uczniów.